Podzimní Rychlebské hory (18.-20.10. 2019)

Workshop bude probíhat celý víkend, tj. od pátečního odpoledne/večera do nedělního odpoledne na zastrčené chatě v podhůří Rychlebských hor. Minimální počet účastníků je 5, maximální 8. 

- kreativní portrét/autoportrét
- práce s přirozeným světlem a hledání vhodných exteriérů
- kreativní portrét a práce s modelkou
- pózování žen
- základy upravování v Adobe Lightroom
- zásady při focení, pokud počítáme s pozdějším skládání fotografií v postprodukci
- samotná postprodukce (skládání fotografií, retuše a barevné tónování), práce s vrstvami a celková workflow v Adobe Photoshop
- prezentace fotografií, focení jako způsob obživy a mnou osvědčené metody na sociálních sítích

Na workshopech vždy odpovím na jakoukoliv otázku a nikdy s ničím nedělám tajnosti. :)

Cena: 3500,-/os.

Po přihlášení na workshop je třeba zaplatit zálohu 1000 Kč. Záloha je vratná pouze v případě, že svou účast odřeknete do doby 3 týdnů před workshopem.


V ceně je ubytování (dvě noci na chatě v Rychlebských horách) a veškeré mé know-how ohledně focení, úprav a prezentace na internetu a také domácí večeře v sobotu večer. Možno připravit i vegetariánskou/veganskou variantu (ta se stejně bude dělat pro mě). Pokud někdo trpí nějakou alergií či má ohledně jídla jakékoliv speciální požadavky, je třeba to předem nahlásit a pak to řešíme individuálně. Ostatní jídla, snídaně a svačiny, v ceně nejsou.

Výbava: 

Digitální fotoaparát, ideálně se základním a nejlépe i s portrétním objektivem s ohniskouvou vzdáleností nejlépe 35, 50 nebo 85mm. Workshop se dá absolvovat i se základním objektivem, ale s portrétním dosáhnete nesrovnatelně lepších výsledků. Dále se můžou hodit klidně i hodně přibližující objektivy jako třeba můj oblíbený 70-200mm či 135mm. Širokoúhlé objektivy používám na fotky s člověkem v krajině jen minimálně, ale pokud už ano, volím 24mm. Pokud to možnosti dovolují, nejlepší je zkrátka na workshop přivézt většinu své techniky. Nejdůležitější principy se ale dají naučit i se základním vybavením. ;-)
K postprodukci je třeba mít počítač nebo notebook s nainstalovanými programy Adobe Lightroom a Adobe Photoshop. Tyto programy je možné použít i jen ve zkušební verzi, která však podle mých dosavadních informací trvá jen 7 dní. Vzhledem k předchozím zkušenostem doporučuji zkusit, zda váš počítač úpravu fotek v těchto programech zvládá. Při učení úprav ve větší skupině je problém, pokud některým počítače nestíhají a každý úkon trvá déle než ostatním, což hladký průběh kurzu znepříjemňuje. Pro zájemce, kteří by s tímto měli problém, doporučuji napsat mi osobní e-mail, kde se můžeme pobavit o dalších možnostech, jak o fotovýbavě, tak o počítači.
Retuše na fotografiích sama provádím na grafickém tabletu, myš již nepoužívám vůbec. Pracovala jsem s ní ale dlouhé roky a rozhodně není při úpravách žádnou překážkou. Při tvorbě autoportrétů je nezbytné mít stativ. Velkým ulehčením je dálková spoušť, ale opět - roky jsem to zvládala i se zabudovanou samospouští ve foťáku. Výhodou, která nahradí i dálkovou spoušť, je fotoaparát s WiFi a využití připojetí k chytrému telefonu.
Začátečníkům doporučuji psát si někam během úprav poznámky - z vlastní zkušenosti vím, že je téměř nemožné si všechno zapamatovat a naučit se hned. 

Ubytování: 

Chata Vojtovice v Rychlebských horách. Asfaltová komunikace až k domu, parkování, samozřejmostí je WiFi připojení. Na chatě jsou dvě sdílené ložnice s oddělitelnými postelemi a také možnost spát na rozkládacím gauči v obýváku. Adresu pošlu účastníkům mailem. 

Workshop není nejvhodnější pro fotografy, kteří si s nadsázkou fotoaparát koupí den předem a jsou úplní začátečníci. Během učení předpokládám, že účastníci mají alespoň nejzákladnější pojem o tom, co znamená clona, ISO a podobně. Předchozí zkušenosti s editací fotografií v Adobe Photoshop a Lightroom potřeba nejsou, ale před začátkem workshopu je třeba ověřit, že ve Vašem počítači tyto programy plně fungují. 

Přihláška na workshop
Odesláním přihlášky potvrzujete zájem o účast na workshopu
Jméno a příjmení: (povinné)
Váš kontatkní e-mail: (povinné)
O který termín máte zájem? (měsíc a datum): (povinné)
Poznámky a Vaše případné speciální požadavky:
zobrazeno 717x, dnes 1x